Czas na zabawę!

Czas na zabawę!

Czas. Teoretycznie dla każdego z nas ma tę samą miarę. Liczymy upływające godziny i minuty. Jednak wystarczy spojrzeć na dziecko, by zrozumieć, że pojęcie czasu jest bardzo elastyczne. Niech zgłosi się ten rodzic, który nigdy nie usłyszał beztroskiego wstawaj, czas na zabawę! Oczywiście słowa te były wypowiadane przez dziecko w środku nocy i budziły samego koguta. Nie umiemy przestawić budzika biologicznego Twojego dziecka. Ale posiadamy arsenał zabawek, które je zajmą. A Ty zyskasz czas na pobudkę z gorącą kawą w ręce.

zdjęcie od @dominikawojtaszek

Instrukcja wyboru zabawek

Reklamy w telewizji i półki sklepowe są przepełnione absolutnymi hitami. Tylko dlaczego komplet drogich, hałaśliwych zabawek pokrywa się kurzem w Twoim domu? Oczywiście nie jest to regułą. Jednak wielokrotnie sprawdza się teza, że silnie bodźcujące zabawki mają niewiele wspólnego z zabawą. Dlatego nim rozpoczniesz poszukiwania, zadbaj o trzy ważne elementy. Zabawka powinna być dopasowana do wieku dziecka. Na każdym etapie rozwoju maluch ćwiczy pewne umiejętności. Dlatego zaproponuj mu coś wartego zainteresowania. Nie przejmuj się, jeżeli pięciolatek powróci do zabawek przeznaczonych dla dzieci młodszych. Ta chwilowa fascynacja minie.

Ta prosta instrukcja powinna uwzględniać aspekt edukacyjny zabawy. Pamiętaj, że dziecko uczy się naśladując. Dlatego rolą rodzica jest pokazanie właściwości zabawki. Ma to wymiar edukacyjny, ale również buduje więź z dzieckiem. Jeżeli odpowiednio zaciekawisz malucha, z czasem będzie próbował naśladować Twoje ruchy.

Ostatnia rzecz, o której warto pamiętać to rozwaga. Chodzi o to, by wybierać zabawki z głową. Sięgać po te artykuły, które nie zrujnują Twojej kieszeni, a posłużą maluchowi na dłużej. Przyjrzyj się także ich jakości i kwestiom dotyczącym bezpieczeństwa malucha.

A teraz zapraszamy Cię do świata KIDOO.

Zabawa samodzielna

Powyższy tytuł dla wielu rodziców brzmi jak marzenie. Wizja kawy wypitej bez malucha uczepionego Twojej nogi to naprawdę stan, który można osiągnąć. Może nie od razu, ale małymi krokami. Pomogą Ci w tym puzzle do nauki liczenia Fresk. To idealna propozycja zabawy dla dzieci 4-letnich. Połączenie kolorowych obrazków ze zwierzętami i formy puzzli wpasowuje się w umiejętności, które warto kształtować w tym wieku. W naszym sklepie znajdziesz dwa warianty tego produktu.

Kolejna propozycja to zabawki przeznaczone dla młodszych dzieci, które skończyły rok. Klocki Piramida Edukacyjna Alfabet i Cyfry Orange Fresk to cały wachlarz możliwości. Każda ściana tekturowego klocka jest wypełniona inną ilustracją. Dlatego zabawa nimi będzie się składać z kilku etapów. Na początku dziecko zapozna się z każdą ilustracją, a następnie zacznie układać klocki w wieżę. Oczywiście najwięcej radości będzie z jej rozwalania. I od nowa! Są to zabawki, które wspierają rozwój motoryki małej, uczą koncentracji i logicznego myślenia.

zdjęcie od @dominika.geneja

Gracze doskonali: rodzic i dziecko

W pochmurne popołudnia, każdy rodzic szuka sposobu, by zaciekawić i zająć dziecko. A może w coś pograć? Nasza propozycja brzmi: Memory Fresk. To gra, dzięki której skupisz uwagę malucha i wyćwiczysz jego pamięć. Zasady są proste, ale to Ty możesz je kreatywnie modyfikować. Połącz grę ze sportową rywalizacją, a jesteśmy pewni, że zabawa nie skończy się na jednej partyjce!

A jeżeli jesteśmy już przy sporcie, to proponujemy mały meczyk. Żeby się odbył, wystarczy przygotować kosz na zabawki i dowolną piłkę. Jako małą rozgrzewkę, poćwiczcie celowanie do kosza. Następnie ustalcie zasady i zagrajcie w dziecięcą piłkę koszykową.

Na podwórku fajnie jest!

Świat na zewnątrz to ogrom atrakcji, dzięki którym łatwo zorganizujesz zabawę dla swojego malucha. Jesienią bawcie się w poszukiwania skarbów skrytych pod liśćmi. Zimą ulepcie bałwana. A latem zorganizujcie podchody w lesie. Takie zabawy na świeżym powietrzu rewelacyjnie rozwijają dziecko niezależnie od wieku. Wystarczy, ze dopasujesz stopień trudności zabawy do możliwości maluszka. Na podwórkowe eskapady, nie zapomnij zabrać butelki – bidonu dla dzieci z wodą i opakowania z przekąskami, gdy zgłodniejecie.

Dobrej zabawy!

Leave Your Comment